6 najlepszych aplikacji dla codziennej pielęgnacji zdrowia

Trudno znaleźć chwilę wytchnienia gdy codziennie gdzieś się spieszymy i jesteśmy zapracowani, a tym bardziej nie jest łatwo w pędzie zadbać odpowiednio o zdrowie. Na szczęście z pomocą przyjdą nam nowe technologie, w szczególności aplikacje na telefon z systemem Android i iOS, dzięki którym zmierzymy ilość codziennie spalanych kalorii, ustalimy łatwy plan treningowy dla każdego, czy wyszukamy rozwiązania na trapiące nas dolegliwości. Oto nasza lista najlepszych aplikacji dla każdego, kto dba o zdrowie.

1. Cardiio

Czy wiedzieliście, że nie musicie mieć ciśnieniomierza, aby zmierzyć puls? Dzięki aplikacji Cardiio, opartej o technologię na licencji MIT, wystarczy do tego kamera w telefonie. Kamera obserwuje zmiany na skórze w opuszku palca i obraz przetwarza w wykres pulsu, który później wyświetla i rejestruje w telefonie. Choć trudno w to uwierzyć, to naprawdę działa, a możliwość sprawdzenia rytmu serca przydaje się w każdej sytuacji, szczególnie gdy uprawiasz sport.

2. Daily Water

Picie wody jest bardzo ważne dla organizmu, szczególnie w letnich miesiącach, a czysta woda jest najzdrowszym napojem jaki możesz dostarczyć swojemu organizmowi. Szacuje się, że przeciętnie człowiek potrzebuje nawet dwóch litrów wody dziennie. Ta prosta, ale bardzo przydatna aplikacja rejestruje każdy kubek wody który pijesz. Pozwala to na uzyskanie statystycznej analizy dziennej, tygodniowej i miesięcznej.

3. Paced Breathing

Oddychaj głęboko! Ćwiczenia oddechowe to nie tylko element egzotycznej jogi, ale dobry zwyczaj który pozwala uspokoić nerwy, odzyskać spokój i dostarczyć całemu organizmowi tlenu. Aplikacja Paced Breathing, czyli w wolnym tłumaczeniu „Spokojny Oddech”, posiada wizualne i dźwiękowe wskazówki, pozwalające na dostosowanie oddechu do prawidłowego tempa. Najlepiej korzysta się z niej ze słuchawkami, ale jeśli chcesz, możesz także wyłączyć dźwięk i skorzystać z opcji wibracji w telefonie.

4. 7 Minutes Training

7 Minutowe Ćwiczenia to jedna z najpopularniejszych aplikacji zdrowotnych na Androida, którą zainstalowało już ponad 10 milionów użytkowników z całego świata. Naprawdę wystarczy 7 minut treningu dziennie we władnym domu, aby  osiągnąć świetne wyniki – o ile tylko ćwiczysz regularnie! Wybierz jeden z zestawów treningowych: ćwiczenia na brzuch, na nogi albo kondycję. Program sam przypomni ci o codziennym treningu, a na ekranie smartfona wyświetli czas i rodzaj aktywności jaką musisz wykonać. Aplikacja jest bezpłatna, ale istnieje możliwość kupienia dodatkowych modułów, rozszerzających funkcjonalności i dodających nowe ćwiczenia.

5. MyFitnessPal

Liczenie kalorii i prawidłowe odżywianie to podstawa odchudzania i zachowania dobrej sylwetki, a przede wszystkim – zdrowia. Zamiast robić to w nieporęcznych papierowych notesach, skorzystaj z aplikacji MyFitnessPal, która jest jednym z najszybszych liczników kalorii dostępnych na Android. Baza produktów liczy niezwykłe 6 milionów pozycji i pozwala rejestrować nie tylko spożywane posiłki, ale także wykonywane ćwiczenia. Nowoczesne wspomaganie odchudzania.

6. Google Fit

Ostatnią pozycją na naszej liście jest Google Fit, oficjalna aplikacja monitorująca aktywność. Wspiera wiele urządzeń typu wearables, takich jak smartwatche, liczniki rowerowe i krokomierze z którymi potrafi automatycznie się łączyć aby pobierać dane o ćwiczeniach do twojego telefonu i rejestrować je. Postępy możesz sprawdzać nie tylko w twoim telefonie, ale są także dostępne na stronie internetowej, dzięki czemu możesz porównać je z innymi.

/ To może być dla Ciebie interesujące:

Dołącz do nas na portalach społecznościowych

Wszelkie prawa zastrzeżone © Marktplatz Mittelstand GmbH & Co. KG 1996-2018