6 oznak, że jesteś modnym hipsterem

Nosisz okulary w dużych, masywnych oprawkach oraz brodę, sprawiając przy tym wrażenie zamyślonego intelektualisty? Lubisz staromodne ciuchy i t-shirty z napisem swojego ulubionego zespołu z dzieciństwa?  A może przesiadujesz godzinami przed lusterm układając na głowie niby przypadkowy, artystyczny nieład? To wszystko  może świadczyć, że lubisz ubierać się jak hipster. Poniżej przedstawiamy 6 oznak, które pomogą ci stwierdzić, że jesteś modnym hipsterem.

Jeansy rurki

jeansy

Jeśli po przeliczenu posiadanych par spodni okazuje się, że ponad połowa stanowią wąskie rurki, to jest to niezaprzeczalna oznaka, że ubierasz się jak hipster.  Hipster na bieżąco zaopatruje swoją szafę w wąskie spodnie lub jeansy o kroju „skinny”. To podstawowy fason, bez którego nie obejdzie się żadna stylówka. Dlatego waro upewnić się, czy taki model jest dla nas odpowiedni i czy dobrze w nim wyglądamy. Można stanąć przed lustrem i zrobić sobie zdjęcie, wtedy łatwiej zauważy się ewentualne mankamenty ubioru. Dobrze jest odsłonić kostkę, wtedy można pokazać światu kolorowe skarpetki w pstrokate wzory. Jeżeli spodnie są długie, to bez problemu je podwijamy.

Staromodne ubrania

facet

Hipster uwielbia odwiedzać sklepy z ubraniami vintage i old fashioned, gdzie może znaleźć coś innego niż wszechobecne ciuchy z sieciówek.  Jest również nierzadkim klientem ciucholandów, w których poszukuje czegoś naprawdę wyjątkowego. Elementy staromodnej lekko ekstawaganckiej garderoby są podstawą starannie dobranego ubioru hipstera. Jeśli od czasu do czasu wychodzisz na miasto w swojej ulubionej marynarce w kratę to prawdopodobnie masz ciągoty do mody hipsterskiej.

Duże okulary

okulary

Prawdziwi hipstrzerzy uwielbiają nosić charakterystyczne okulary, im większe i masywniejsze, tym lepsze. Jeżeli twoje okulary posiadają grube opawki z czarnego plastiku, to już przesłanka, że możesz należeć do tej wysublimowanej społeczności. Fajnie jeśli posiadasz inne podobne pary okularów wykonane z ciężkiego, staromodnego materiału. Może twoi rodzice zbierają starocie i posiadają swoje stare okulary z czasów studenckich? Jeżeli tak to świetnie. W staromodnych okularach będziesz wyglądał jak hipster. Osoby, które nie posiadają wady wzroku  nie muszą czuć się wyobcowane, gdyż także mogą nosić stylowe okulary. Każdy optyk z łatwością wstawi do oparwek neutralne soczewki, tzw. zerówki.

T-shirt z fajnym napisem

tshirt

Fajny tshirt jest dla hipstera jak wizytówka za pomocą której przedstawia się światu. Jeżeli  interesujesz się nietuzinkowym stylem, to musisz sprawić sobie koszulkę z jakimś ciekawym napisem. Napis może być ironiczny lub nawiązywać do twego ulubinego filmu albo zespołu muzycznego z dzieciństwa. Wtedy więcej osób się nim zainteresuje. Innym rozwiązaniem może być koszula w kratę albo jeśli jesteś dziewczyną to bluzka w romantyczne kwiaty.

Broda i wąsy

barber

Jeśli jesteś chłopakiem to oznaką  dla twoich hipsterskich skłonności jest zapuszczana broda, im dłuższa i bujniejsza tym lepiej. W sklepach można nabyć specjalne pasty i szampony do pielęgnacji brody. Odpowiedni kształt nadasz jej za pomocą trymera. Od czasu do czasu można skorzystać z usług fryzjera golibrody w tym zakresie. Pamiętaj, że odpowiednia broda doda filozoficznego szyku. Najnowszym hipsterskim trendem są powracające do łask solidnie zapuszczane wąsy. Jeżeli jesteś ich szczęśliwym posiadaczem, to może oznaczać tylko jedno –  na serio wciągnęła cię moda hipstera.

Artystyczny nieład na głowie

hipster

Najodpowiedniejsze dla hipstera są rozwichrzone włosy lub miękkie fale. Fryzura hipstera zawsze powinna być w nieładładzie. Chaos na głowie nie jest w żadnym wypadku losowy, choć fryzura wygląda jakby wyjść na dwór w czasie najgorszej wichury. To jednak starannie zaplanowany przed lustrem artystyczny nieład utrwalony żelem do włosów, pianką lub lakierem. To niezaprzeczalna oznaka mody hipstera.

/ To może być dla Ciebie interesujące:

Dołącz do nas na portalach społecznościowych

Wszelkie prawa zastrzeżone © Marktplatz Mittelstand GmbH & Co. KG 1996-2018