Najlepsze miejsca na spacer z psem w Poznaniu

Duży ruch samochodowy, gęste zabudowanie, mało przestrzeni ale za to dużo hałasu – tym w większości charakteryzują się miasta. Nasze zwierzaki, w szczególności psy, w takich warunkach mogą czuć się niekomfortowo. Na szczęscie w Poznaniu jest coraz więcej miejsc przyjaznych psom, gdzie pupile są mile widziane, mogą zrelaksować się w zaciszu parku lub wybiegać z innymi  psiakami. W niektórych lokalach czekają na nich nawet smakołyki.  Prezentujemy dla was najlepsze miejsca, w które można zabrać psa.

Cytadela

bieg z psem

Cytadela kojarzy się przede wszystkim z Muzeum Uzbrojenia, pomnikami czy też małym amfiteatrem. Jednak obok muzeum to ogromna przestrzeń, a co najważniejsze, jest ona przepięknie zagospodarowana. Przestronne, zadbane trawniki dają dużo miejsca, aby psy mogły pobiegać, a my wyszaleć się razem z nimi. Psiaki mogą pobiegać w miejscach specjalnie oznaczonych. W pozostałych częściach parku powinny nosić kaganiec.  Raz do roku na Cytadeli odbywają się również psie zawody sprawności ” Latajace Psy” oraz konkursy psich piękności.  Może i nasz pupil zdobędzie wyróżnienie.

Park Żurawiniec

park

Park Żurawiniec to świetne miejsce na spacer z psem.  Możemy tam podziwiać rzadkie gatunki krzewów, drzew rosnące na terenie podmokłym, również roślin chronionych. To wspaniały kontakt z naturą w granicach miasta. Ze względu na dużą liczbę odwiedzających należy jednak pamiętać, że pies powinien być na smyczy i cały czas pod naszą kontrolą.  Ten wspaniale zalesiony teren sprawdzi się przed wszystkim w upalne dni, kiedy w cieniu drzew nasze pupile mogą zaznać trochę ochłody i posłuchać odgłosów ptaków.  My zaś możemy wypróbować gimnastykę na wolnym powietrzu korzystać z nowoczesnych przyrządów do ćwiczeń.  W parku znajduje się również miejsce zabaw dla dzieci oraz piaskownica.

Restauracje i kawiarnie

kawiarnia

W Poznaniu coraz więcej powstaje restauracji i kawiarni, do których można zabrać psa. W lokalach możemy liczyć na wodę, czy też małą przekąskę od obsługi dla czworonoga.  Do takich miejsc przyjaznych psom należą m.in restauracja 3 kolory czy Bistro La Cocotte.  Pamiętajmy aby do lokali nie wprowadzać psów uznawanych za rasy agresywne. Należy również pilnować psiaka żeby nie biegał po restauracji. Jeżeli mamy ochotę na kawę w towarzystwie pupila to znakomitym miejscem do tego przeznaczonym jest Cafe La Ruina jak również Weranda. Psy są też mile widziane w lodziarni Macarena. A jeśli chcemy aby piesek towarzyszył nam w trakcie gry w kręgle to jest to możliwe w restaruacji Gajowa 12, która jest również kręgielnią. Niecodzenną atrakcją będzie również grill na dachu z pięknym widokiem na Poznań.  Musimy tylko pilnować aby psiak nie zwinął kiełbaski z grilla.

 Wybiegi dla psów

szkola dla psow

W wielu miejcach Poznania znajdują się wybiegi dla psów.  Najpopularniejsze znajdują się na  osiedlu Bolesława Chrobrego, osiedlu Piastowskim, w parku Kasprowicza oraz parku Tysiąclecia. Są to ogrodzone duże powierzchnie terenu, gdzie możemy psa spuścić ze smyczy bez konieczności zakładania kagańca. W zależności od tego ile osób korzysta w danej chwili z wybiegu, nasz pies ma możliwość zapoznania się z innym czworonogami oraz wspólnej zabawy. Wybiegi są oświetlone i posiadają ławki, na których możemy spocząć i spokojnie poczekać na koniec zabawy naszego pupila. Należy pamiętać, że opiekunowie czoronogów powinni zamykać za sobą bramę wejściową na wybieg oraz sprzątać zanieczyszenia  po psie przy pomocy dystrybutora na worki.

/ To może być dla Ciebie interesujące:

Dołącz do nas na portalach społecznościowych

Wszelkie prawa zastrzeżone © Marktplatz Mittelstand GmbH & Co. KG 1996-2018