Najpiękniejsze festiwale na świecie

Festiwale to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. Największe festiwale przyciągają nawet do miliona osób z całego świata. Te najpiękniejsze oferują mnóstwo atrakcji, potrafią zaskoczyć niecodzienną scenerią, w ciekawy sposób promują tradycję regionu, w którym się odbywają. Nic zatem dziwnego, że co roku przyciągają tłumy ludzi pragnących spędzić wyjątkowe chwile. Festiwal to przede wszystkim dobry sposób aby odpocząć od codziennych obowiązków oraz poznać ciekawych ludzi.  Przedstawiamy wam najpiękniejsze festiwale na świecie.

Festiwal śniegu i lodu w Chinach

ice-festival

Festiwal rozpoczyna się w styczniu w mieście Harbin na północy Chin. Jest jednym z największych tradycyjnych festiwali na świecie. Niebywałą atrakcją są olbrzymie, wysokie na kilkadziesiąt metrów rzeźby z lodu i śniegu.  Aby wydobyć i zaakcentować ich niebywałe piękno, rzeźby oświetla się kolorowymi światłami oraz profesjonalnymi laserami. Miasto sprawia wtedy wrażenie magicznej, lodowej twierdzy. W bajkowej scenerii można pojeździć na nartach lub zagrać w hokeja na lodzie, a dla amatorów mocniejszych wrażeń pozostają gigantyczne ślizgawki. Dla dzieci powstają specjalne lodowe place zabaw.  Restauracje  prześcigają się w przygotowywaniu smacznego,  festiwalowego menu.  Warto go spróbować, gdyż specjały te pojawiają się tylko raz do roku.

Festiwal Holi w Indiach

Holi

To jeden z najpiękniejszych i śmiało można stwierdzić, że najbardziej kolorowy festiwal na świecie. I to dosłownie! Jego uczestnicy obsypują się  nawzajem kolorowymi proszkami lub farbami. Następnie tańczą i śpiewają, przekazując sobie pozytwyną energię, oraz życzenia. Festiwal wywodzi się od tradycyjnego, hinduskiego święta na cześć wiosny. Hindusi spotykają się wtedy z rodziną, wspólnie jedzą i modlą się. Festiwal tak się spodobał, że podchwycono jego radosny wydźwięk, a obsypywanie się kolorowymi proszkami stało się częścią wielu masowych imprez w innych krajach, również w Polsce.

Karnawał w Wenceji

wenecja

Karnawał w Wenecji można określić jako niezwykle imponujący ze względu na ogromny rozmach z jakim władze miasta organizują to przedsięwzięcie oraz zjawiskowy, a to za sprawą widowiskowych strojów karnawałowych. Przepiękne, pełne przepychu przebrania zdobione piórami to jedna z najważniejszych części karnawału. Nieodzownym jego elementem są kunsztowne maski ze złotymi elementami. Na każdym kroku można spotkać zamaskowanych Wenecjan a także turystów bawiących się wraz z grupami artystów ulicznych, którzy grają, śpiewają a także żonglują. Karnawał jest wpisany w kalendzarz katolickich świąt kościelnych, rozpoczyna się wraz z Nowym Rokiem a kończy przed Wielkanocą.

Festiwal Burning Man

burning-man-festival

Burning Man jest prawdziwą gratką wśród celebrytów i artystów, festiwalem owianym nutką tajmniczości. Odbywa się co roku na pustyni w Newadzie, w USA. O jego popularności może świadczyć fakt, że gromadzi ponad czterdzieści pięć tysięcy uczestników. Nazwa wzięła się od kukły, która zostaje podpalona ostatniego dnia festiwalu.  Miłośnicy festiwalu tworzą prawdziwą społeczność indywidualistów, pragnących wyrazić siebie poprzez sztukę oraz ekspresję. Na pisasku pustyni rozbijają specjalne obozowiska i konstrukcje, gdzie odbywa się performanse.  Z pewnością jednym z najpiękniejszych elementów festiwalu są niezwykle orygninalne stroje.

Festiwal ognia w Szkocji

festiwal ognia szkocja

Niezwykle efektowny i widowiskowy festiwal odbywa się co roku w Lerwick w Szkocji.  Przez miasto przechodzi wówczas procesja osób w spektakularnych strojach nawiązujących do dawnej epoki wikingów.  Tysiące pochodni rozświetla nocne niebo, odbywają się liczne pokazy ognia.  Atmosfera święta potęguje się, kiedy zostaje spalona specjalnie  do tego przygotowana łódź wikingów.

/ To może być dla Ciebie interesujące:

Dołącz do nas na portalach społecznościowych

Wszelkie prawa zastrzeżone © Marktplatz Mittelstand GmbH & Co. KG 1996-2018